خانه / هتل هوشمند

هتل هوشمند

اطلاعات هتل هوشمند و محصولات مرتبط شرکت آرتمن در ایران هتلینگ

هتل هوشمند هتلی است که در آن از تجهیزات خاصی با ساختار ویژه برای کنترل و مانیتورینگ تجهیزات وتاسیسات استفاده می شود.

برای مثال از طریق نرم افزارهای گرافیکی ، صفحات Touch Panel ، ریموت کنترل ، شبکه جهانی اینترنت و یا بدون دخالت انسان و به طور هوشمند سیستم های امنیتی ، تاسیساتی ، روشنایی و کنترل تردد قابل کنترل هستند .

مزایای استفاده از هوشمندسازی بطور عام:

– مصرف  بهینه انرژی

– صرفه جویی در زمان

– افزایش رفاه و کاربری آسان

نمونه هایی از مزایای خاص سیستم های هوشمند سازی :

تاسیسات سرمایش و گرمایش در ساعات برنامه ریزی شده به طور اتوماتیک شروع به کار می کنند و درجه حرارت اتاق را به حد مطلوب میرسانند . و در مواقعی که ضرورتی ندارد دستگاه های سرمایشی یا گرمایشی محل های بدون استفاده ، خاموش می شوند تا از مصرف اضافی جلوگیری گردد.

سیستم روشنایی فضا های عمومی با تاریک شدن هوا خود به خود روشن می گردد و با روشن شدن هوا خاموش می شود . و یا هنگامی که میهمانان وارد پارکینگ می شوند ورود آنان بوسیله سنسور ویژه با زاویه دید ۲۲۰ درجه تشخیص داده شده و مسیرهای روشنایی بلافاصله روشن می شوند. کنترل مسیرهای روشنایی به گونه ای که فقط در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

تمامی لامپ ها از طریق ریموت کنترل و یا چشم های الکترونیکی ، خاموش/روشن و دیمر می گردند. کنترل تردد با استفاده از کارت های هوشمند میتوان امنیت بالایی را به ارمغان آورد . کارت هایی که همه اطلاعات لازم از قبیل مشخصات میهمان ، مدت شارژ اتاق ، فضاهای مجاز استفاده و … را در خود ذخیره می نمایند. سیستم صوتی و تصویری هوشمند کمک مینماید یرای بخش های مختلف هتل ، جذابیت های فراوانی را ایجاد نمود . به طور مثال میهمان با استفاده از ریموت از داخل اتاق ، فیلم یا موسیقی خاصی را از آرشیو هتل درخواست می نماید. سیستم ایمنی هوشمند با استفاده از سنسورهای بسیار پیشرفته تمامی خطراتی نظیر آتش سوزی ، نشت گاز نشت آب و … را سریعا از طریق تلفن و یا با ارسال پیام کوتاه بر روی موبایل و یا اعلام خطر در صفحه نرم افزار کامپیوتری گزارش می دهد. سیستم امنیتی با داشتن چشم های تشخیص حرکت ، سنسورهای مگنتیک در و پنجره ، سنسورهای شکسته شدن شیشه و… هر گونه خطری را به اطلاع بخش کنترل می رساند. علاوه بر این با استفاده از دوربین های پیشرفته تمام رنگی میتوان کلیه مجموعه هتل را زیر نظر داشت. و در مواقع لازم به تصاویر ضبط شده لازم دسترسی پیدا کرد.

امکان کنترل تجهیزات از طریق نقشه هتل در نرم افزار گرافیکی کامپیوتر و یا    Touch Panelبا توجه به اینکه در این سیستم قابلیت منطقه بندی وجود دارد، میتوان تجهیزات الکتریکی مربوط به هر منطقه مانند روشنایی، پرده و سیستم صوت را به صورت مجزا کنترل کرده و یا سناریو های مختلفی با توجه به شرایط آن ها تعریف نمود.

از جمله موارد دیگری که میتوان برای پذیرش(قسمت کنترل) در نظر گرفت استفاده از نرم افزاری است که میتواند در یک نقشه گرافیکی کل ساختمان هتل و سیستم های الکتریکی مربوط به آن را به نمایش گذاشته و امکان کنترل آنها را به صورت مجزا فراهم کند. علاوه بر آن از طریق این نرم افزار می توان از صحت عملکرد سیستمها از جمله سیستمهای موتورخانه ای اطمینان یافته ودر صورت بروز هرگونه مشکلی در کوتاهترین زمان ممکن در جهت رفع آن اقدامات لازم رابه عمل آورد.

هتل هوشمند
هتل هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *