گجتی برای کنترل وسایل خانه هوشمند با فرامین صوتی!

گجتی برای کنترل وسایل خانه هوشمند با فرامین صوتی!

اخبار ساختمان هوشمند تکنولوژی خانه هوشمند

گجتی برای کنترل وسایل خانه هوشمند با فرامین صوتی!

Posted By شرکت فراهوشمند انرژی آرتمن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، محیط پیرامون ما مملو از ابزارها و گجت‌هایی شده که با فرامین صوتی کار می‌کنند. ما هم عادت کرده‌ایم که حداقل گاهی با لپ‌تاپ یا گوشی خود صحبت کنیم و به آن دستور بدهیم. البته در مورد بیشتر محصولات، زبان فارسی کاربرد ندارد و فعلاً باید از گفتار انگلیسی استفاده کنیم. یکی از محصولات جالب نمایشگاه CES امسال، Ivee Sleek است که اجازه‌ی کنترل کردن وسایل منزل با استفاده از فرامین صوتی را به کاربر می‌دهد. با ما باشید تا این محصول جالب را بیشتر بررسی کنیم.

با Ivee Sleek می‌توان کنترل صوتی را به برخی لوازم خانگی اضافه کرد که از آن جمله می‌توان به چراغ‌ها، ترموستات یا دماسنج‌ها و قفل درها اشاره کرد. البته باید این وسایل به شبکه‌ی Wi-Fi خانگی متصل باشند.

کنترل خانه هوشمند
کنترل خانه هوشمند

این ابزار کوچک شبیه یک ساعت زنگ‌دار ساده است که به محض اتصال به شبکه‌ی خانگی، تکنولوژی تشخیص فرامین صوتی AT&T Watson را به کار می‌گیرد و امکان کنترل لوازم خانگی متصل شده را فراهم می‌کند.

مدیر عامل کمپانی Ivee می‌گوید Sleek تنها فرامین صوتی مشخص را شناسایی نمی‌کند و هوشمندتر از این است. مثلاً اگر بگویید دما را روی ۷۲ درجه تنظیم کن، این کار را می‌کند ولیکن اگر فقط بگویید گرمم است، باز هم متوجه گرمای هوای شده و سیستم تهویه‌ی منزل را روشن می‌کند.

اسلیک با محصولات Z-Wave و Staples Connect سازگار است. چندین کمپانی مختلف برای مدیریت وسایل خانه از پلتفرم مشابهی استفاده می‌کنند که تحت عنوان پروژه‌ی Iris رو به گسترش است و اعضای بیشتری به آن اضافه می‌شود. در این سیستم مدیریتی می‌توان از کامپیوتر یا گوشی، برای کنترل وسایل خانه استفاده کرد.

اما به عملکرد اسلیک بپردازیم. در نمایشگاه CES و در غرفه‌ی Ivee، از اسلیک برای کنترل کردن مجموعه‌ای کاملی از وسایل خانه استفاده شده است. شروع کار شبیه به شروع گوگل پلی‌بوک است و باید با این عبارت اسلیک را فعال و آماده به کار کنیم: Hello, Ivee ؛ البته با فشار دادن کلید فیزیکی روی اسلیک هم همین عمل صورت می‌گیرد. در بررسی بازدیدکنندگان این غرفه، فرامین صوتی به درستی شناسایی شده‌اند؛ ولیکن تأخیری بین شنیدن فرمان، شناسایی و سپس اجرای آن وجود داشته که جاناتان ناسترَنت، مدیر عامل این کمپانی، علت آن را تداخل شبکه‌ی بی‌سیم عنوان کرده و قول داده که اسلیک در محیط منازل مسکونی، عملکرد به مراتب سریع‌تری دارد. خوشبختانه اسلیک پس از درک هر فرمان، شناسایی شدن آن را اعلام می‌کند.

کیفیت ساخت اسلیک به نظر خوب است و در دو رنگ سفید و سیاه عرضه می‌شود. بدنه از جنس پلاستیک است و گوشه‌ها گرد هستند. قیمت اسلیک ۱۹۹ دلار است و می‌توان آن را در فروشگاه‌های محلی استیپلس تهیه کرد.

به نظر شما آینده‌ی این محصولات چطور خواهد بود؟ تا چه حد آن را مفید ارزیابی می‌کنید؟

کنترل خانه هوشمند
کنترل خانه هوشمند

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , ,

نوشته شده توسط شرکت فراهوشمند انرژی آرتمن

Leave a Reply

Your email address will not be published.

twelve + 13 =