دیگر هیچ چیز را گم نکنید!

اخبار ساختمان هوشمند تکنولوژی

دیگر هیچ چیز را گم نکنید!

Posted By شرکت فراهوشمند انرژی آرتمن

آینده ای را تصور کنید که در آن همه اشیای متعلق به شما قابل ردیابی باشند. دنیایی که در آن دیگر لازم نیست نگران گم شدن کفش، کلید، یا کیف خود باشید. شاید کلید رسیدن به چنین دنیایی یک جی پی اس کوچک با قابلیت شارژ خودکار باشد. 
“رتریور” نام یک ردیاب جی پی اس است که تقریبا می توان آن را به هر چیزی متصل کرد. رتریور دو مشکل عمده محصولات مشابه را حل کرده: اول از همه این که این دستگاه اندازه ای بسیار کوچک دارد. رتریور به شکل یک دیسک مدور بوده و قطری معادل یک سکه کوچک دارد. ضخامت این دیسک هم تقریبا به اندازه چهار سکه است. همچنین این چی پی اس به سادگی، و توسط انرژی خورشیدی شارژ می شود.

همانطور که از معادل فارسی نام این دستگاه بر می آید، رتریور به کاربران خود این امکان را می دهد که همه وسایل خود را توسط این ردیاب کوچک بیابند. این کار هم به سادگی تمام صورت می گیرد. تنها کافی است، به طور مثال،این دستگاه را داخل کیف خود قرار داده، یا به دسته کلید خود وصل کرده، و سپس آن را توسط مرورگر وب یا اپلیکیشن اختصاصی آیفون یا اندروید ردیابی کنید. دقت این جی پی اس حدود 1.5 تا 3 متر است. این دستگاه همچنین برای ردیابی کودکان خردسال، افراد کهنسال، کوهنوردان و حتی حیوانات خانگی بسیار مناسب است.

ردیاب هوشمند
ردیاب هوشمند

قیمت این ردیاب جی پی اس 299 دلار است. به علاوه این که استفاده کنندگان از این دستگاه، به دلیل زیاد بودن هزینه های مربوط به ماهواره ها و شبکه های جی اس ام، می بایست ماهیانه 1.79 دلار حق اشتراک بپردازند.
شاید رتریور اولین ردیاب جی پی اس با کارکرد مورد بحث ما نباشد، با این همه، سازندگان این دستگاه مدعی اند که کوچک ترین نوع از این قبیل ابزار ها را خلق کرده اند. احتمالا این دستگاه برای بسیاری از ما، به علت قیمت بالا، هنوز با ایده آل فاصله زیادی داشته باشد، اما هرگز نمی توانیم از کاربرد بی نظیر این گجت کوچک چشم پوشی کنیم.

Tagged , , , , , , , , , , ,

نوشته شده توسط شرکت فراهوشمند انرژی آرتمن

Leave a Reply

Your email address will not be published.

five × three =